Časté dotazy a odpovědi

● Jak správně objednat literaturu?

Stačí u vybraných publikací kliknout na tlačítko Koupit a vyplnit objednávku. Objednávky přijímám pouze prostřednictvím e-shopu. Objednat zboží telefonicky nebo e-mailem není možné. Jestli nemáte přístup k internetu, nebo objednávku neumíte vyplnit, tak mi zavolejte. Objednávku vyplním za Vás.

● Publikace nabízené na webu jsou originály nebo kopie?

Nabízená literatura je originální. Kdyby se v nabídce objevila kopie, bude vždy výrazně a srozumitelně označena. Všechny publikace jsou zachovalé. Je však potřeba přihlédnout k možnému opotřebení vzniklému při používání. Mírné opotřebení publikací odpovídající jejich stáří není v popisu uváděno. Součástí popisu jsou také fotografie. Na fotografiích jsou publikace, které prodávám. Fotografie nejsou pouze ilustrační.

● Může se stát, že objednané zboží není k dispozici, i když mi přišel e-mail s potvrzením objednávky?

Automatické potvrzení objednávky znamená, že objednávka byla přijata, ale nejde o potvrzení dostupnosti objednaného zboží. Toto potvrzení Vám zašlu spolu s informacemi o výši poštovného a balného po kontrole skutečného stavu skladu. Může se tedy stát, že Vámi vybraný titul jsem nenašel nebo byl již prodán, ale nestihl jsem ho smazat z on-line nabídky. Nestává se mi to často, ale nejsem dokonalý…

● Kolik stojí zboží, u kterého není uvedená cena?

Zboží, u kterého není uvedena cena, je z mé soukromé sbírky a je určeno na výměnu (viz obchodní podmínky). To, co sháním, najdete v poptávce na webu.

● Kolik zaplatím za poštovné a balné?

  1. platba předem na bankovní účet – vždy pouze 50,-Kč

  2. dobírka - 150 - 350,-Kč. Dobírkou lze platit pouze za zásilky v České republice.

Příplatek za tubus pro zaslání plakátů je Kč 80,--

Přesnou výši poštovného a balného Vám oznámím e-mailem po zpracování objednávky.

Jestliže zakoupíte literaturu za více než 3000,- Kč a zaplatíte předem na bankovní účet, máte poštovné a balné zdarma. Platí pouze v České republice!

● Mohu si objednanou literaturu převzít v kamenném obchodě?

Kamenný obchod ani výdejní místo nemám. Adresa uvedená v kontaktech je pouze korespondenční. Osobní odběr je možný pouze výjimečně u zboží, které nelze poslat poštou. Platby v hotovosti nepřijímám. Zboží musí být před odběrem zaplaceno na bankovní účet.

● Co znamená počet stran/formát?

Jeden list má dvě strany. Formát – rozměr stránky – A3 (297 x 420 mm), A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm), A6 (105 x 148 mm). Formát (rozměr stránky) je v popisu zboží pouze orientační.

● Mohu si nabízenou literaturu zapůjčit, zkopírovat nebo oskenovat?

Ne.

● Jakou dostanu slevu, když koupím více publikací (utratím více než 100 Kč…)?

Slevy se dávají v supermarketech na zeleninu, oblečení a na věci, kterých je hodně a nikdo je nechce. Na tomto webu se nabízí jiné zboží. Slevy zde, prosím, nežádejte.

● Dostanu jinou cenu, když jsem sběratel, majitel muzea, obchodník, zahraniční zákazník, kamarád…?

Ne, mezi zákazníky nedělám rozdíly.

Vyhrazuji si právo odmítnout zaslání zboží problémovým zákazníkům. Problémový zákazník je ten, který nepřevzal dobírku, řádně a včas nezaplatil závazně objednané zboží …

● Potřebuji se na něco zeptat. Kdy mohu zavolat?

Když mi něco nabízíte, můžete volat kdykoliv. Jestli se chcete zeptat na nějaké zboží na webu, na objednávky a podobně, bude lepší, když mi napíšete e-mail. Odpovím Vám co nejdříve. Zavolat mi můžete ve všední dny od 9 do 19 hodin.

● Jsem zahraniční zákazník. Mohu si objednat vše, co nabízíte?

Ne, vzhledem k možnému střetu se zákonem č. 80/2004 Sb., o prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty, neprodávám do zahraničí předměty starší než 50 let a předměty uvedené v příloze č. 1 výše uvedeného zákona.

Několik poznámek na závěr:

  1. Ke každé zásilce je přiložená faktura. Bez dokladu neprodávám!

  2. Plakát, který není poškozený složením, posílám pouze v tubusu!

  3. Objednanou literaturu rezervuji maximálně 5 pracovních dnů!